17 Şubat 2013 Pazar

HAKİM Mİ, CELLAT MI? SİZ KARAR VERİN


HAKİM Mİ, CELLAT MI? SİZ KARAR VERİN...

                               ESKİŞEHİR 4. SULH CEZA MAHKEMESİ'NE         
                                                                                                            ESKİŞEHİR 


                     Konu: Şahsımı gıyabımda yasadışı bir şekilde yargılamanız. 


                     Sayın Hakim,            

            Ben  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir vatandaşıyım. Her kimsenin olduğu gibi benim de Anayasa ile belirlenmiş haklarım var. 

            Fakat tam yedi ay önce siz bu haklarıma saygı duymadınız. Mahkemenizde yasadışı bir şekilde yargılandığımı yeni öğrendim. 

            Konu 1.  Hiçbir surette şahsıma tebligat çıkarmayarak mahkemenin varlığından haberdar etmediniz. 

            Konu 2.     Suçları belgelerle sabit dört şahısla suçbirliği ederek şahsımı gıyabımda yargıladınız. Bu şahısların isimleri: 

            Başsavcı Gökhan Karaburun, 1. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki dosyamdan, yasadışı işleri gösterir 20 adet belgeyi çalmıştır.

            Başsavcı Vekili Coşkun Mutluer, tarihi eser kaçakçısı bir mafya ile suç birliği etmiştir ve belgelidir.

            Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, tam 7 senedir rüşvet almakla ve hırsızlıkla suçlamaktayım.

            Büyükerşen’in Avukatı Cemal Okan Yüksel. 

            Konu 3.  Her davanın, Savcı tarafından düzenlenen bir iddanamesi olur. Mahkemenize sunulan iddanameden hiçbir surette haberdar edilmediğim gibi, hangi iddalar ile yargılandığımı hala bilmiyorum. Eğer suçlu isem, savcı neden ifademi almadı?

             Konu 4.  Kendimi savunabilme hakkım nerede, Sayın Hakim? Savunma olmadan gıyabımda nasıl karar verebiliyorsunuz?

            Konu 5.   Tüm mahkemelerde, Adli Tıp Kurumu’nun düzenlemiş olduğu raporlar geçerlidir.  İstanbul Adli Tıp Kurumu  4. İhtisas Kurulu tarafından şahsıma düzenlenen “Akli ve ruhi durumu yerindedir” raporuma itibar etmeyip, Rüşvetlerle aldırılan Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin  sahte raporunu işleme koydunuz. Oysa bu hastanede hiçbir surette heyete girmedim. Düzenlenen raporun altındaki imza sahibi doktorlar hakkında  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda  bulunduğum gibi, Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne verdiğim dilekçemde, imza sahibi doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundum. Osmangazi Üniversitesi Psikiyatri Bölümü Heyeti bu raporu incelemiş ve geçerli olmadığı kanaatine varmıştır. Osmangazi Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu heyet raporum Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndadır. Neden bu raporu incelemediniz? 

             Konu 6.  Her davanın sonunda bir gerekçeli karar yazılır ve tebliğ edilir. Şahsımı yasadışı bir şekilde yargıladığınız bu davanın gerekçeli kararı da tebliğ edilmemiştir.  

             Konu 7.  Her davanın sonunda bir üst mahkemeye itiraz hakkı , ya da Yargıtay’a temyiz hakkı tanınır. Şahsıma böyle bir hak tanımadınız.  

             Anlaşıldığı üzere şahsımı yasadışı bir şekilde yargıladınız, kıramadığınız dostlarınız dört müştekinin isteklerine saygı duyarak beni Bakırköy Akıl Hastanesi’ne kapattırdınız.  

             Ya da Afrika’nın en ilkel bir kabilesi’nde yaşıyoruz ve ben de sanırım gözünüzde köpekten farksız biriyim.       
      
               Sayın Hakim, 

               Kıramadığınız dostlarınız olan dört müştekinin  isteklerine boyun eğdiniz, Anayasamıza göre suçlar işlediniz.  Beni  Bakırköy Akıl Hastanesi’ne kapatmaya, yarım kalan tedavimi tamamlatmaya hakkınız olamaz. 

               Yasadışı işler yapan kimselere uyarak yasadışı bir şekilde yargılamak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir Hakimine yakışmıyor. 

               Dört adet olan suçlu müştekileri mahkemeye davet ediniz ve Anayasal haklarıma saygı duyarak şahsımı yeniden yargılayınız.    Ya da hatanızdan vazgeçiniz. 
  
               Benim yerim Bakırköy değil, devletimin yanıdır… 

     Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na suç duyurusunda bulunacağımı, dilekçelerimi kamuoyu ile paylaşacağımı biliniz. 

               Saygılarımla…      20/10/2011

                                                                                                      Kenan AKKUŞ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder