15 Ağustos 2013 Perşembe

OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDE RÜŞVETÇİ BİR PİÇ…

OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDE RÜŞVETÇİ BİR PİÇ…

(BANT KAYITLARINA DEVAM EDİYORUZ)

Bana Mesut Sarıbardak’ı anlatsanıza…

AE: İnanın pisliğin önde gidenidir o. Her şeyi biliyor ama işine gelmiyor. İnsanlara azap çektiriyor, herkesin denek olarak kullanılmasına göz yumuyor.

Mesut Sarıbardak’tan mı bahsediyoruz?

AE: Evet, sordunuz ya… Kendi sefasında, zevkinde bir kurnaz…

Mesela hangi kurnazlıklarını gördünüz?…

AE: Önceki yıl Ankara’nın çingene çetesini, öleceği belli olduğu halde, Ankara’da hiç bir hastane bunları kabul etmediği halde bu şerefsiz Mesut hastaneye aldı.

Belki de adama acıyıp almıştır.

AE: Güldürmeyin beni. 8000 TL rüşvet aldığını gördüm. Adam 1 hafta sonra öldü. Çingeneler hastaneyi bastı. Her yeri kırıp döktüler.

Sonra ne oldu?

AE: Mesut Sarıbardak polis çağırdı korkudan. Doktorlar ve bizler az daha ölüyorduk.

Mesut ne yaptı?

AE: Ne yapacak, korkak tilki hastaneden kaçtı. Onu öldüreceklerdi. “Bizim hastamız neden öldü?” diye bas bas bağırdılar.

Tam komedi desenize…

AE: Her yer yıkılıp talan olduğu halde ne hastane yönetimi, (yani Mesut Sarıbardak), ne de Üniversite yönetimi bu çingenelerden şikayetçi olmadılar. Polis de şaşırdı: “Bu kadar olay oluyor, her şey kırılıp dökülüyor, fakat siz şikayet etmiyorsunuz” diye söylendiler.

İnanılmaz… Ya sonra?

AE: Mesut, kaçtığı delikten çıktıktan sonra yalandan 3 tane güvenliğin ifadesini aldırdı, olay kapatıldı. Polis işin öbür tarafını bilmediği için şaşırıp gitti.

Üniversite’nin hastanesi büyük çapta zarar ederken, bu işten en karlı Mesut çıktı demek ki… 8 bin TL az para değil. Bir işçinin 10 ayda kazandığı para…

AE: Evet… Rüşvet… Hastanenin dili olsa da anlatsa…

Neyi?

AE: Mesut Sarıbardak denen piçin rüşvet işlerini…

(Devam edecek)

Kenan Akkuş (esrehber)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder